Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

IV liga: Lubuszanin z nowym trenerem, ale ze starymi wynikami. Przerwana passa Meprozetu

Paweł Górski
Zespół z Nietkowa zremisował z Lubuszaninem Drezdenko
Zespół z Nietkowa zremisował z Lubuszaninem Drezdenko Facebook/LKS ODRA Nietków
Sporo działo się w 23. kolejce lubuskiej IV ligi, która odbyła się w weekend 13-14 kwietnia. Ilanka Rzepin przerwała serię Meprozetu Stare Kurowo, a Lubuszanin Drezdenko wciąż nie może wrócić na zwycięską ścieżkę.

Lider wygrał w Jasieniu

Liderująca Osiedle Sady Polonia Słubice udała się na teren piątej w tabeli Stali Felgenhauer Jasień. Do przerwy był bezbramkowy remis, który chwilę po zmianie stron przełamał Jussuf Mwinyi. Tanzańczyk dał gospodarzom prowadzenie 1:0, z którego jednak nie było im dane długo się cieszyć. Już po pięciu minutach wyrównał kapitan gości Przemysław Begier, a niedługo później Daniel Stadie zapewnił Polonii zwycięstwo 2:1. Tym samym słubiczanie utrzymali fotel lidera i dwupunktową przewagę nad Ilanką Rzepin.

Przerwana passa Meprozetu

Ekipa z Rzepina na własnym terenie pokonała 3:1 Meprozet Stare Kurowo, który przed tym spotkaniem notował serię czterech zwycięskich meczów z rzędu. Na półmetku starcia wicelider prowadził już 2:0 po dwóch trafieniach Kacpra Lewitzkiego. W 61 minucie gola dołożył Mateusz Stefanowicz, a kwadrans później goście zdobyli honorową bramkę, której autorem był Bartosz Stuchly.

Nowa miotła jeszcze nie przyniosła zwycięstwa

Na początku wiosny Lubuszanin Drezdenko spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Przed 23. kolejką doszło do zmiany trenera – po rezygnacji Pawła Posmyka stery przejął Bartosz Majchrzak. Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca nie przyniósł jednak zwycięstwa. Co prawda tuż po przerwie meczu w Nietkowie Lubuszanin objął prowadzenie po golu Marcina Celejewskiego, ale w 73 minucie Odra wyrównała. Dokonał tego Paweł Koseski, sprawiając tym samym, że mecz zakończył się remisem 1:1. Zespół z Drezdenka traci już sześć punktów do liderującej Polonii.

Dąb wygrał domowy mecz, ale nie na swoim stadionie

Z powodu rozpoczętej modernizacji stadionu w Sławie tamtejszy Dąb Przybyszów musiał tymczasowo przenieść się na obiekt w Konotopie. W pierwszym rozegranym tam meczu ekipa trenera Krzysztofa Piosika pokonała rezerwy AstroEnergy Warty Gorzów 4:0. Co ciekawe, tydzień wcześniej gorzowianie takim samym wynikiem wygrali z Lechią II Zielona Góra, a teraz sami musieli uznać wyższość sąsiedniej w tabeli drużyny.

Do przerwy nominalni gospodarze prowadzili 1:0 po golu Kajetana Pawłowskiego, który na listę strzelców wpisał się… już w pierwszej minucie. Po zmianie stron Dąb tylko dobił rywala – kolejne trafienia dołożyli Amadeusz Żak, Mateusz Dobrakowski oraz Alan Wojtaszek.

Sprotavia zwycięska w Żarach

Sporo działo się w meczu Promienia Żary z Z.U. Zachód Sprotavią Szprotawa. W pierwszej połowie goście zdobyli dwa bliźniacze gole – po dośrodkowaniach z rzutu rożnego piłka po prostu wkręciła się do bramki gospodarzy. Pierwsze z trafień zostało zapisane wykonującemu stały fragment gry Adrianowi Weryszce, a drugie było golem samobójczym. W 60 minucie prowadzący szprotawianie stracili jednak swojego bramkarza Adriana Salę, który obejrzał czerwoną kartkę. Niedługo później Promień zdobył gola wyrównującego, którego strzelił Krzysztof Wiliński. Ostatecznie jednak osłabiona Sprotavia nie wypuściła zwycięstwa z rąk, a wręcz przeciwnie – w samej końcówce pojedynku dwa gole Leszka Jagodzińskiego zamknęły mecz wynikiem 4:1. Co ciekawe, oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartką upomniany został Dennis Rynkiewicz.

Spójnia wróciła do gry

Dwukrotnie czerwonej kartki użył również arbiter meczu Spójni Ośno Lubuskie z Syreną Zbąszynek. W pierwszej połowie goście w odstępie minuty zdobyli dwa gole, dzięki którym prowadzili 2:0. W 48 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał jednak Patryk Lewandowski i od teraz Syrena musiała sobie radzić w osłabieniu. To sprawiło, że Spójnia – niemal równie szybko – doprowadziła do remisu 2:2 po golach Adriana Paradowskiego i Marka Buszczaka. Niedługo później ośnianie… sami stracili Ruslana Boichuka, który musiał udać się do szatni po niespełna 20 minutach od wejścia na boisko. Wynik remisowy utrzymał się już do końcowego gwizdka.

Wyniki 23. kolejki IV ligi:

• Promień Żary – Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa 1:4 (bramki: Wiliński – Jagodziński 2, Weryszko, samobójcza)
  • Ilanka Rzepin – Meprozet Stare Kurowo 3:1 (Lewitzki 2, Stefanowicz – Stuchly)
  • Dąb Sława-Przybyszów – AstroEnergy Warta II Gorzów 4:0 (Pawłowski, Żak, Dobrakowski, Wojtaszek)
  • Pogoń Świebodzin – Stal Sulęcin 3:0 (Żak, Skrzyński, Kamiński)
  • Stal Felgenhauer Jasień – Osiedle Sady Polonia Słubice 1:2 (Mwinyi – P. Begier, Stadie)
  • Odra Nietków – Lubuszanin Drezdenko 1:1 (Koseski – Celejewski)
  • Korona Kożuchów – Czarni Żagań 0:2 (Irski, samobójcza)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – ZAP Syrena Zbąszynek 2:2 (Paradowski, Buszczak – Ratajczyk, Makhno)
  • Lechia II Zielona Góra – Pogoń Skwierzyna 1:0 (Grzeszyński)